Род заняткаў
фалькларысты
Рэйтынг
165.0000

Персаналіі 165 (праз поле „Род заняткаў“)

  1. Charytoniuk Julita
  2. Gawrońska Bronisława
  3. Kolberg Oskar
  4. Kopa Stefan
  5. Michalczuk Gregorz
  6. Rubin Ruth
  7. Rypiński Alexander
  8. Walentyna Szewczyk
  9. Алексенка Д.
  10. Альхімовіч П.Ф.
  11. Аліферчык Таццяна
  12. Андруніна Марыя
  13. Астапава Настасся
  14. Асташэвіч С. Т.
  15. Атрошчанка Ю. Ю.
  16. Багдановіч Н. О.
  17. Бадаланава Фларэнціна
  18. Бажок Юля
  19. Балкуце Рыта
  20. Бараг Л. Р.
  21. Барташэвіч Галіна Аляксандраўна
  22. Бартэльс Паўль
  23. Басько В. І.
  24. Белова Вольга Уладзіславаўна
  25. Беляев Виктор Михайлович
  26. Брыцына Алеся
  27. Быцко Ларыса Мікалаеўна
  28. Бярбераў Уладзімір Хрыставіч
  29. Бяссонаў П. А.
  30. Валодзіна Таццяна Васільеўна
  31. Васілевіч Уладзімір Аляксандравіч
  32. Волкаў Фёдар
  33. Высоцкая Аліна
  34. Вілкойць Б.
  35. Вінаходаў Дз.А.
  36. Гаджыева А.А.
  37. Галубок Э. В.
  38. Ганчар Уладзімір
  39. Гильтебрандт Петр Андреевич
  40. Глебка П. Ф.
  41. Грынблат М. Я.
  42. Грыневіч Антон
  43. Грыневіч Яніна
  44. Гуд Пётр Адамавіч
  45. Гуд, Ніна Іванаўна
  46. Гуркоў У. С.
  47. Гілевіч Н. С.
  48. Даніловіч Н. І.
  49. Драніца М.
  50. Емельянаў А.С.
  51. Жураўлёў Д.
  52. Журовіч Уладзімір
  53. Залатуха М.
  54. Заўялава Марыя
  55. Здановіч Я.К.
  56. Зеленин Дмитрий Константинович
  57. Зоўчак Магдалена
  58. Зязюля Андрэй (Кс. Аляксандар Астрамовіч )
  59. Кабакова Галина Ильинична
  60. Кабанов А.С.
  61. Кабашнікаў К. П.
  62. Кавальчук Надзея
  63. Кавалёва Алена Пятроўна
  64. Кавалёва Р. М.
  65. Казлова Н.
  66. Казлоўскі Стафан-Яраслаў / Гродзенская вобласць
  67. Калечыц А. К.
  68. Калкаева Г.
  69. Канстанцінава Таццяна Леанідаўна
  70. Каратай В. К.
  71. Карловіч Ян
  72. Карнаух Т.
  73. Карпаў Уладзімір
  74. Карскі Я. Ф.
  75. Касцюкавец Л. П.
  76. Каяниди Леонид
  77. Квітка К. В.
  78. Кліменка І.В.
  79. Козенка Мікола Аляксеевіч
  80. Козлова Наталья Константиновна
  81. Крук Янка
  82. Кузняцова Вера
  83. Кутырова-Чубаля Г. Р.
  84. Кірчук Іван Іванавіч
  85. Латышкевіч М. Ю.
  86. Лаўрынкене Ніёле
  87. Леонова Н. В.
  88. Леонова Т. Г.
  89. Лозка А. Ю.
  90. Лук'янава Т. В.
  91. Ляшкевіч (Ціханчук) Алена
  92. Ліс Арсень Сяргеевіч
  93. Лісіца С.
  94. Літвіновіч А.Ф.
  95. Ліхадзіеўская Вольга
  96. Ліцвінка Васіль
  97. Ліцьвінка В. Д.
  98. Мажэйка Зінаіда Якаўлеўна
  99. Мазурына Н. Г.
  100. Мазюк І. В.
  101. Малаш Л. А.
  102. Мардоса Ё.
  103. Мартысюк Вячаслаў
  104. Марчанка Ю. І.
  105. Масквіна Вераніка
  106. Масквіна Вераніка
  107. Машыньскі Казімір
  108. Мяснікова Соф'я
  109. Неклюдов Сергей
  110. Ненадавец Аляксей Міхайлавіч
  111. Ненадавец Ягор Аляксеевіч
  112. Несцяровіч В. А.
  113. Нікіфароўскі Мікалай Якаўлевіч
  114. Палукошка В. І.
  115. Папова І.С.
  116. Паўлава Алена Пятроўна
  117. Петрова Л. И.
  118. Прыбылова Васіліна Міхайлаўна
  119. Пятроўская Г. А.
  120. Раговіч Уладзімір Іосіфавіч
  121. Разаўскас Дэйнюс
  122. Раманаў Еўдакім Раманавіч
  123. Рубец А.І.
  124. Руднева А. В.
  125. Савельева Н. М.
  126. Салавей Лія Мацвееўна
  127. Сахараў Сяргей Пятровіч
  128. Свиридова Л. М.
  129. Сербаў Ісак Абрамавіч
  130. Сержпутоўскі Аляксандр Казіміравіч
  131. Смірнова І. Ю.
  132. Старикова Виктория Вячеславовна
  133. Старостин С.Н.
  134. Сысоў У. М.
  135. Сівіцкі У.М.
  136. Тапаркоў Андрэй
  137. Таўлай Г. В.
  138. Толстой Н. И.
  139. Топорков А.Л.
  140. Уласава Марына Нікіцічна
  141. Унуковіч (Внуковіч) Юрась
  142. Федароўскі Міхал
  143. Фядосік А. С.
  144. Фіёнік Дарафей
  145. Хаздан Я.У.
  146. Хатэнка Антаніна
  147. Хрушчова А. М.
  148. Цвірка Канстанцін Аляксеевіч
  149. Цяпкова Таццяна
  150. Цярэхін С. Ф.
  151. Чарноўская Марыя
  152. Чурко Ю. М.
  153. Чуркін Мікалай Мікалаевіч
  154. Швед І.А.
  155. Шейн П. В.
  156. Шпілеўскі Павел
  157. Шрубок Аляксандра
  158. Шыдлоўскі Ігнат Іосіфавіч
  159. Шырма Рыгор Раманавіч
  160. Шэйн П. В.
  161. Эвальд Зінаіда Віктараўна
  162. Энгелькінг Г.
  163. Якубенока Ліля
  164. Якіменка Тамара Сямёнаўна
  165. Ялатаў В. І. (Елатов)
Гэта кэшаваныя старонка. Апошняя сінхранізацыя з базай - 22.06.2021 13:08:18

Маеце пытанне ці заўвагу? Напішыце ў каментары. Звяртаем увагу, што каментары са спасылкамі і ад неаўтарызаваных аўтараў прэмадэруюцца.

Відэакурсы па этнаграфіі

Самы час вучыцца анлайн! Нашы відэакурсы размешчаны на адукацыйнай платформе Stepik.org і акрамя відэа утрымліваюць праверачныя тэсты для самакантролю.

Запісацца

Выкладчык: Уладзімір Лобач

Аб’ём: 70 урокаў, 14 гадзін відэа, 127 тэставых пытанняў

Курс прапануе паглыбленае азнаямленне з этнічнай гісторыяй і этнакультурнай спецыфікай Беларусі. Прадстаўлены лекцыі па раздзелах і тэмах вучэбнай праграмы "Этнаграфія Беларусі", якая выкладаецца аўтарам у Полацкім дзяржаўным універсітэце.

Запісацца

Выкладчык: Зміцер Скварчэўскі

Аб’ём: 13 урокаў, 2 гадзіны відэа, 100 тэставых пытанняў

Сярод разнастайных аспектаў беларускай міфалогіі, прадметам курсу абраны персанажны код: боствы, духі, дэманічныя істоты, героі і т.п.