Запісы 1–200 з 608
  1. "АБ-БА" аб'яднанне ў карысць дзяцей і моладзі якія вывучаюць беларускую мову
  2. "Адпачынак у вёсцы", грамадская арганізацыя
  3. "Ансамбль Моніча" / Вакальная група калхоза "Новае жыццё" (цэнтр у в. Заполле Карэліцкага р-на) (в. Лясок, Карэліцкі раён)
  4. "Беражніца" (в. Пласток, Любанскі раён)
  5. "Бяседа", ансамбль народнай музыкі (г. Мінск)
  6. "Верас", народны фальклорна-этнаграфічны ансамбль (аг. Верасніца, Жыткавіцкі раён)
  7. "Вербіца" (п. Янава, Хоцімскі раён)
  8. "Весялухі" (аг. Касцюшкавічы, Крычаўскі раён)
  9. "Весялухі" (аг. Стадолічы, Лельчыцкі раён)
  10. "Вольны архіў"
  11. "Вытокі", фальклорны гурт (аг. Дзятлавічы, Лунінецкі раён)
  12. "Вярэнька", інструментальны гурт (в. Стахава, Столінскі раён)
  13. "Вяскоўцы", мужчынскі ансамбль (аг. Глушкавічы, Лельчыцкі раён)
  14. "Глыбокія крыніцы" (в. Закальное, Любанскі раён)
  15. "Голас радзімы", газета
  16. "Горскія харашухі" (аг. Горы, Краснапольскі раён)
  17. "Дабраслаўскія запальнічкі", дуэт (в. Дабраслаўка, Пінскі раён)
  18. "Дзіўноты й памароцтвы", творчае згуртаванне
  19. "Дубравіца" (в. Рычоў, Жыткавіцкі раён)
  20. "Емельянаўна", дзіцячы гурт (в. Закальное, Любанскі раён)
  21. "Журавінка" (аг. Цяхцін, Бялыніцкі раён)
  22. "Журавінка", народны фальклорны гурт (п. Слабада, Лельчыцкі раён)
  23. "Журавушка" (в. Ямінск, Любанскі раён)
  24. "Журавушка", спеўны фальклёрна-этнаграфічны гурт (в. Атвержычы, Столінскі раён)
  25. "Завіца" (аг. Раздзялавічы, Ганцавіцкі раён)
  26. "Зараніца", гурт (в. Магдалін, Кобрынскі раён)
  27. "Згадка", дзіцячы гурт Мачульскага СДК (в. Мачуль, Столінскі раён)
  28. "Знічкі", узорны фальклорны ансамбль (в. Палата, Полацкі раён)
  29. "Калінкавіцкія навіны"
  30. "Калыханка", узорны фальклорны ансамбль (аг. Міханавічы, Мінскі раён)
  31. "Капыльскія дудары", народны аркестр народных інструментаў (г. Капыль, Капыльскі раён)
  32. "Карані" (аг. Рачэнь, Любанскі раён)
  33. "Кацярынка" (в. Дарасіно, Любанскі раён)
  34. "Кірмаш" (г. Москва)
  35. "Княжыч" - гісторыка-культурны клуб (г. Полацк, Полацкі раён)
  36. "Крыніца", гурт Капаткевіцкага ГДК (гп Капаткевічы, Петрыкаўскі раён)
  37. "Крыніцы", гурт (в. Пінкавічы, Пінскі раён)
  38. "Крыніцы", народны фальклорны ансамбль (в. Янкавічы, Расонскі раён)
  39. "Крынічка", фальклорны калектыў СДК в. Хаціслаў (в. Хаціслаў, Маларыцкі раён)
  40. "Кумы і сванькі", гурт студыі беларускага фальклору абяднання АБ-БА (г. Беласток)
  41. "Купалінка", фальлорна-этнаграфічны гурт (аг. Бездзеж, Драгічынскі раён)
  42. "Ладаражаначкі", фальклорны гурт (в. Ладараж, Пінскі раён)
  43. "Лірычны напеў" (аг. Таль, Любанскі раён)
  44. "Літаратура і мастацтва", газета
  45. "Матуліна хата", фальклорны тэатр (г. Мінск) (г. Мінск)
  46. "Міжрэчча", фальклёрна-этнаграфічны калектыў (в. Пагост, Жыткавіцкі раён)
  47. "Мотальскія суседзі" (аг. Моталь, Іванаўскі раён)
  48. "Мядоцкая талака" (в. Старая Мётча, Барысаўскі раён)
  49. "Набіліцы", гурт (в. Баранава, Старадарожскі раён)
  50. "Незабудкі" (в. Галавенчыцы, Чавускі раён)
  51. "Паазер’е", фальклорны ансамбль (г. Паставы, Пастаўскі раён)
  52. "Павалякі" (в. Вобчын, Любанскі раён)
  53. "Палескія крыніцы" (в. Восава, Салігорскі раён)
  54. "Палескія напевы" (в. Новае Палессе, Лельчыцкі раён)
  55. "Паляшучкі", гурт (в. Букча, Лельчыцкі раён)
  56. "Паршынскія зоры", гурт (в. Паршына, Горацкі раён)
  57. "Прусаўчанка", гурт (аг. Прусы, Старадарожскі раён)
  58. "Пухавіцкія навіны"
  59. "Радзімічы", cямейны ансамбль Ліпскіх (г. Паставы, Пастаўскі раён)
  60. "Расіяначка", гурт беларусаў Сібіры (в. Ермаки, Викуловский район)
  61. "Рэспубліка", газета
  62. "Светлае жыццё" (lelchitsy.by), газета Лельчыцкага раёна
  63. "Світанак", народнае фальклорнае аматарскае аб'яднанне (аг. Дзятлавічы, Лунінецкі раён)
  64. "Свята", ансамбль народнай музыкі Белдзяржфілармоніі (г. Мінск)
  65. "Скарбніца", навукова-вытворчае рэспубліканскае ўнітарнае прадпрыемства
  66. "Советский композитор", выдавецтва
  67. "Спадычна", этнаграфічны гурт (в. Любонічы, Кіраўскі раён)
  68. "Спасаўка", народны фальклёрны ансабль (в. Чэрнічы, Жыткавіцкі р-н) (в. Чэрнічы, Жыткавіцкі раён)
  69. "Стаўбунскія вячоркі", народны фальклорна-этнаграфічны ансамбль (аг. Стаўбун, Веткаўскі раён)
  70. "Сунічка", фальклорны гурт (undefined)
  71. "Суседкі", фальклёрна-этнаграфічны ансамбль (в. Перасудавічы, Бярозаўскі раён)
  72. "Сцяг Саветаў" клічаўская раённая газета
  73. "Талака", гурт БДУКІМ (г. Мінск)
  74. "Таняжанка", народны фальлорны калектыў, в. Тонеж Лельчыцкага р. (в. Тонеж, Лельчыцкі раён)
  75. "Троіца", этна-трыа (г. Мінск)
  76. "Унія", мужчынскі хор (undefined)
  77. "Ураджай" выдавецтва / Сельгасвыд БССР
  78. "Хамейліха" (в. Кузьмічы, Любанскі раён)
  79. "Церабяначка" (в. Церабень, Пінскі раён)
  80. "Чабатухі" (в. Сташаны, Пінскі раён)
  81. "Шчодрык" (аг. Рачэнь, Любанскі раён)
  82. "Явар", этна-гістарычны цэнтр
  83. "Ярок", народны ансамбль песні (г. Тураў, Жыткавіцкі раён)
  84. “Верабейкі”, узорны фальклорны ансамбль Любанскага РЦКіВЧ (г. Любань, Любанскі раён)
  85. “Верас”, народны хор народнай песні (ГДКМ) (г. Гродна)
  86. “Верасок”, Капаткевіцкі ГДК (гп Капаткевічы, Петрыкаўскі раён)
  87. «Беларусь», выдавецтва
  88. 34mag.net
  89. A1 / Velcom
  90. Alchemia Records (Санкт-Петербург)
  91. Arbrå hemslöjdsförening
  92. Ariawarta Records
  93. Astroŭna (г. Мінск)
  94. baj.by- сайт Беларускай асацыяцыі журналістаў
  95. BBC
  96. Belsat / Белсат — тэлеканал
  97. Beltonmedia
  98. Białowieski Park Narodowy
  99. Biblioteka Narodowa w Warszawie / Нацыянальная бібліятэка Польшчы
  100. BMA Group / БМА (Беларуская музычная альтэрнатыва)
  101. Bractwo Bartne
  102. Brenstar Ltd.
  103. BY CRY (г. Мінск)
  104. CIOFF - Міжнародны Савет арганізацый фальклорных фестываляў і традыцыйнага мастацтва
  105. Dainava (г. Мінск)
  106. delfi.lt
  107. DVV International
  108. Eesti Rahva Muuseum
  109. ESSA (Беларусь)
  110. experty.by
  111. EZHEVIKA (лэйбл)
  112. FashionBank (fashionbank.by)
  113. Feldpost (нямецкая палявая пошта)
  114. Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny, (FINA)
  115. Folkroll (Беларусь)
  116. Guda / Гуда (г. Мінск)
  117. Hälsingegårdar
  118. Harmonic Style Project (Беларусь)
  119. Honar, брэнд адзення
  120. hrodna.life
  121. http://generation.by/
  122. http://vialejka.info
  123. Instituta za etnologiju i folkloristiku
  124. Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Warszawskiego
  125. Instytut im. Oskara Kolberga w Poznaniu
  126. Instytut Muzyki i Tańca / IMiT
  127. Instytut Sztuki Polskiej Akademii Nauk (ISPAN)
  128. IOV - Міжнародная арганізацыя фальклорнага мастацтва
  129. Itransition
  130. Jazz-квадрат (jazzquad.ru)
  131. John Whelan & friends (ЗША)
  132. Kazalpin (Швейцарыя)
  133. Koło gospodyń wiejskich
  134. Kriwi / Крыві, гурт (Беларусь)
  135. Krusznia, Stowarzyszenie
  136. Kultūros paveldo departamentas
  137. Kurier Literacko-Naukowy
  138. Kuršių Ainiai, folkloro ansamblis (Літва)
  139. Laboratorium Pieśni (Польшча)
  140. Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs
  141. Le Chant Du Monde
  142. Leibonik (Беларусь)
  143. Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas / Літоўскі інстытут літаратуры і фальклору
  144. Lietuvos dailės muziejus / Літоўскі мастацкі музей
  145. Litvintroll, метал-гурт (г. Мінск)
  146. Marijampoles krastotyros muziejus
  147. mediabrest.by
  148. minsknews.by / Минск-новости
  149. Muzeum Małej Ojczyzny w Studziwodach / Музей Малой Бацькаўшчыны ў Студзіводах
  150. Muzeum Sztuki Ludiwej w Otrębusach
  151. Narodowe Archiwum Cyfrowe (NAC)
  152. Nashkraj.info — краязнаўчы сайт Гомеля і Гомельшчыны
  153. Naviband (г. Мінск)
  154. New Image Orchestra (Беларусь)
  155. NHS / Akana-NHS (Беларусь)
  156. Norges Husflidslag
  157. Ocora Radio France
  158. Okrens Jorgis (undefined)
  159. onliner.by
  160. Osimira / Осіміра (г. Магілёў)
  161. OSTERWEG (г. Гродна)
  162. PAN Records
  163. PAWA (г. Мінск)
  164. pawet.net Старонка № 1 горада Ліды і Лідскага павета
  165. Pesle Manole (undefined)
  166. phview.org
  167. Piarevaracień (Беларусь)
  168. Piligrim Studio
  169. Pitt Rivers Museum
  170. Polish Academy of Sciences
  171. Polska Agencja Telegraficzna (PAT)
  172. Polskie Radio
  173. polskieradio.pl
  174. Południce (Польшча)
  175. Pragnavit (г. Магілёў)
  176. R. Paknio Leidykla
  177. R.U.T.A. (Польшча)
  178. Re1ikt / Рэлікт (Беларусь)
  179. Siedzibą Muzeum Przyrodniczo-Leśnego Białowieskiego Parku Narodowego
  180. Sketis Music - музыкальное издательство
  181. Smithsonian Folkways Recordings
  182. Sputnik Беларусь
  183. Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej w Czeremsze
  184. Stowarzyszenie Panorama Kultur
  185. Stowarzyszenie Terra Incognita w Krynkach
  186. Šuma / Shuma (г. Мінск)
  187. T/Aboret (Польшча)
  188. TED / TEDx
  189. Telegraf.by
  190. Telewizja Polska / TVP
  191. Testamentum Terrae (г. Мінск)
  192. The Guardian
  193. Towarzystwo dla natury i człowieka
  194. Towarzystwo Naukowe Warszawskie
  195. Trollwald (г. Мінск)
  196. TÜ VILJANDI KULTUURIAKADEEMIAST (UT Viljandi Culture Academy)
  197. TUT.BY
  198. Tuzin.fm
  199. Ulyánica / Ульяніца, джазавы гурт (Польшча)
  200. UNIA, рок-гурт (Беларусь)
Гэта кэшаваныя старонка. Апошняя сінхранізацыя з базай - 30.09.2022 12:17:31

Відэакурсы па этнаграфіі

Самы час вучыцца анлайн! Нашы відэакурсы размешчаны на адукацыйнай платформе Stepik.org і акрамя відэа утрымліваюць праверачныя тэсты для самакантролю.

Запісацца

Выкладчык: Уладзімір Лобач

Аб’ём: 70 урокаў, 14 гадзін відэа, 127 тэставых пытанняў

Курс прапануе паглыбленае азнаямленне з этнічнай гісторыяй і этнакультурнай спецыфікай Беларусі. Прадстаўлены лекцыі па раздзелах і тэмах вучэбнай праграмы "Этнаграфія Беларусі", якая выкладаецца аўтарам у Полацкім дзяржаўным універсітэце.

Запісацца

Выкладчык: Зміцер Скварчэўскі

Аб’ём: 13 урокаў, 2 гадзіны відэа, 100 тэставых пытанняў

Сярод разнастайных аспектаў беларускай міфалогіі, прадметам курсу абраны персанажны код: боствы, духі, дэманічныя істоты, героі і т.п.