::
Белтэлерадыёкампанія
Назва
Белтэлерадыёкампанія
Тып
выдавецтвы, медыястудыі СМІ
Апісанне

Нацыянальная дзяржаўная тэлерадыёкампанія Беларусі.

Гістарычныя назвы:

  • НКПЧ БССР (1924—1933)
  • Радиокомитет БССР (1933—1953)
  • Радиоуправление БССР (1953—1957)
  • Гостелерадио БССР (1957—1991)
  • Гостелерадио Республики Беларусь (1991—1994)
  • Белтелерадиокомпания (с 1994)
Спасылкі
Год заснавання
Звязаныя лакацыі

Персаналіі 3 (праз поле „Звязаныя калектывы“)

  1. Дудзін Аляксандр
  2. Котаў Мікалай Конанавіч
  3. Мезенцаў Генадзь

Калектывы 12 (праз поле „Бацькоўская установа“)

  1. Акадэмічны хор Белтэлерадыёкампаніі / Хор радыё і тэлебачання (г. Мінск)
  2. Беларусь 24 / БТ-24, тэлеканал
  3. Беларусь-1 / БТ, тэлеканал
  4. Беларусь-2 / БТ-2 / Лад, тэлеканал
  5. Беларусь-3 / БТ-3, тэлеканал
  6. Гомельская студыя тэлебачання
  7. Канал "Культура" беларускага радыё
  8. Радыё "Беларусь"
  9. Радыё "Сталіца"
  10. ТА "Тэлефільм"
  11. Тэлерадыёкампанія "Брэст"
  12. Тэлерадыёкампанія "Гомель"

Сэрыі 20 (праз поле „Звязаныя калектывы“)

  1. "Вектар", перадача (радыё "Культура), цыкл радыёперадач
  2. Арт-гісторыі, цыкл тэлеперадач
  3. Беларуская этнафонія (радыё "Культура"), цыкл радыёперадач
  4. Беларускі арнамент (радыё "Сталіца"), цыкл радыёперадач
  5. Беларускі дом, цыкл тэлеперадач
  6. Беларускі народны каляднар (БТ-3), цыкл тэлеперадач
  7. Большой завтрак (СТВ), цыкл тэлеперадач
  8. Гасцінец (радыё "Культура"), цыкл радыёперадач
  9. Дыялогі пра культуру, цыкл радыёперадач
  10. Жывая культура, цыкл тэлеперадач
  11. Запрашаем на вячоркі (БТ), цыкл тэлеперадач
  12. Музеум (БТ-1 ), цыкл тэлеперадач
  13. Музеі Беларусі, цыкл тэлеперадач
  14. Народны Майстар, цыкл тэлеперадач
  15. Радавод (БТ), цыкл тэлеперадач
  16. Радыёклуб «Фальклор» / Час фальклору / Галасы стагоддзяў, цыкл радыёперадач
  17. Святло далёкай зоркі, тэлеперадача БТ-3, цыкл тэлеперадач
  18. Снято! (БТ), цыкл тэлеперадач
  19. Спадчына (Мінск-ТВ), цыкл тэлеперадач
  20. Час мясцовы (БТ), цыкл тэлеперадач

Прэса 4 (праз поле „Звязаныя калектывы (гурты, установы)“)

  1. 2012.05.05 — “Наперад у мінулае!” да новай фольк-зямлі / Культура — штотыднёвая грамадска-асветнiцкая газета
  2. 2014.01.25 — Запрашаем на вячоркі (частка 1/2) / Сельская газета / Беларуская ніва
  3. 2014.02.01 — Запрашаем на вячоркі (частка 2/2) / Сельская газета / Беларуская ніва
  4. 2014.08.01 — Месца, дзе жывуць песні / Газета "Звязда" (zviazda.by)

Артыкулы 1 (праз поле „Звязаныя калектывы“)

  1. 2015 - Трапянок, У. А. Канал "Культура" як галоўны папулярызатар музычнага фальклору на сучасным беларускім радыё / Уладзімір...

Аўдыётэка 126 (праз поле „Калектывы“)

  1. 1983 - Радыёклуб Фальклор — Анталогія беларускай народнай песні [радыё]
  2. 2006 - Галасы стагоддзяў - Піліпаўскія песні + Сцяпан Дубейка (в. Тонеж) [радыё]
  3. 2016 - Беларуская Этнафонія — "Спадчына", народны фальклорны калектыў ДК Нараўлянскага р-на [радыё]
  4. 2016 - Беларуская Этнафонія — Веснавыя карагоды Гомельшчыны [радыё]
  5. 2016 - Беларуская Этнафонія — Вясельныя песні [радыё]
  6. 2016 - Беларуская Этнафонія — Вёска Неглюбка (Веткаўскі р-н) — 1 [радыё]
  7. 2016 - Беларуская Этнафонія — Вёска Неглюбка (Веткаўскі р-н) — 2 [радыё]
  8. 2016 - Беларуская Этнафонія — Гурт "Крыніцы" в. Пінкавічы Брэсцкай вобласці [радыё]
  9. 2016 - Беларуская Этнафонія — Гурт Варган — 1 [радыё]
  10. 2016 - Беларуская Этнафонія — Гурт Варган — 2 [радыё]
  11. 2016 - Беларуская Этнафонія — Гурт Варган — 3 [радыё]
  12. 2016 - Беларуская Этнафонія — Духоўныя вершы беларусаў [радыё]
  13. 2016 - Беларуская Этнафонія — Этнамузычны ландшафт Брэсцкага Палесся [радыё]
  14. 2016 - Беларуская этнафонія — "Калыханка", узорны фальклорны ансамбль (аг. Міханавічы, Мінскі р-н) [радыё]
  15. 2016 - Беларуская этнафонія — Варган, фальклорны гурт ПДУ (скрочаная) [радыё]
  16. 2016 - Беларуская этнафонія — Лідар гурта "Vuraj" Сяргей Доўгушаў [радыё]
  17. 2016 - Беларуская этнафонія — Фальклорны гурт "Чабатухі" (в. Сташаны, Пінскі р-н) — 1 [радыё]
  18. 2016 - Беларуская этнафонія — Фальклорны гурт "Чабатухі" (в. Сташаны, Пінскі р-н) — 2 [радыё]
  19. 2016 - Беларуская этнафонія — Этнамузычны ландшафт Гомельскага Палесся і Падняпроўя [радыё]
  20. 2016 - Гасцінец - "Веціца" (в. Старажоўцы), "Сцвіжанка" (в. Сямураццы) [радыё]
  21. 2016 - Гасцінец - Анс Берзінь [радыё]
  22. 2016 - Гасцінец - Гурты "Верас" і "Спасаўка (вёскі Верасніца і Чэрнічы, Жыткавіцкі р-н) [радыё]
  23. 2016 - Гасцінец - Народны фальклорны ансамбль "Журавінка" (в. Слабада, Лельчыцкі р-н) [радыё]
  24. 2016 - Гасцінец - Песні і танцавальная музыка Століншчыны (і іншых рэгіёнаў) [радыё]
  25. 2016 - Гасцінец - Спевакі вёсак Дуброва і Стадолічы Лельчыцкага раёна [радыё]
  26. 2016 - Гасцінец - в. Рачэнь (Любанскі р-н), в. Ліпляны (Лельчыцкі р-н), гурт "Ліцвіны" (народныя танцы і найгрышы) [радыё]
  27. 2016 - Гасцінец - в. Рачэнь (Любанскі р-н), в. Ліпляны (Лельчыцкі р-н), гурт "Ліцвіны" (народныя танцы і найгрышы) [радыё]
  28. 2016 - Гасцінец - „Ваўпянка“ і „Пяшчота“, фальклорныя ансамблі (Ваўкавыскі р-н), спявачкі в. Хільчыцы (Жыткавіцкі р-н) [радыё]
  29. 2016 - Майстры - Іван Восіпаў, бортніцтва [радыё]
  30. 2016 - Майстры - Іван Восіпаў, бортніцтва [радыё]
  31. 2016 - Майстры - Алег Несцярэнка, кераміст [радыё]
  32. 2016 - Майстры - Марына Каржанеўская, галерэя Славутасць [радыё]
  33. 2016 - Майстры - Раіса Раманеня, саломапляценне [радыё]
  34. 2016 - Майстры - Святлана Ветрава, ткацтва - 2 [радыё]
  35. 2016 - Майстры - Святлана Ветрава, ткацтва [радыё]
  36. 2016 - Майстры - Этна-культурнае аб'яднанне Папараць-кветка, БНТУ [радыё]
  37. 2016 - Майстры - Юрый Малах, пляценне з лазы [радыё]
  38. 2016 - Майстры - Яўген Сахута, асаблівасці развіцця рамёстваў у наш час [радыё]
  39. 2017 - Беларуская Этнафонія — "Палескія напевы", фальклорны калектыў (в. Новае Палессе, Лельчыцкі р-н) [радыё]
  40. 2017 - Беларуская этнафонія - Абрад Цягнуць Каляду на дуба [радыё]
  41. 2017 - Беларуская этнафонія - Абрад „Віншавальны абход валачобнікаў“ [радыё]
  42. 2017 - Беларуская этнафонія - Аляксандр Сержпутоўскі [радыё]
  43. 2017 - Беларуская этнафонія - Анталогія народнай музыкі [радыё]
  44. 2017 - Беларуская этнафонія - Аўдыязбор „Анталогія народнай музыкі“ [радыё]
  45. 2017 - Беларуская этнафонія - Веснавыя карагоды [радыё]
  46. 2017 - Беларуская этнафонія - Гурт „Крыніцы“ (в. Пінкавічы) [радыё]
  47. 2017 - Беларуская этнафонія - Да 110-годдзя Іосіфа Жыновіча [радыё]
  48. 2017 - Беларуская этнафонія - Да 162-годдзя Еўдакіма Раманава [радыё]
  49. 2017 - Беларуская этнафонія - Да дня нараджэння Віктара Ялатава [радыё]
  50. 2017 - Беларуская этнафонія - Каляндарна-песенная традыцыя Паўночна-Беларускага рэгіёна - 1 (БДАМ) [радыё]
  51. 2017 - Беларуская этнафонія - Каляндарна-песенная традыцыя Паўночна-Беларускага рэгіёна - 2 (БДАМ) [радыё]
  52. 2017 - Беларуская этнафонія - Каляндарна-песенная традыцыя Паўночна-Беларускага рэгіёна - 3 [радыё]
  53. 2017 - Беларуская этнафонія - Канферэнцыя „Аўтэнтычны фальклор - праблемы захавання, вывучэння, успрымання“ [радыё]
  54. 2017 - Беларуская этнафонія - Канцэрт „Фальклор беларускай глыбінкі“ - 1 [радыё]
  55. 2017 - Беларуская этнафонія - Канцэрт „Фальклор беларускай глыбінкі“ - 2 [радыё]
  56. 2017 - Беларуская этнафонія - Людміла Барадзіна ўспамінае Лідзію Мухарынскую [радыё]
  57. 2017 - Беларуская этнафонія - Народна-песенныя традыцыі Палесся з вёсак Нацыянальнага парку Прыпяцкі [радыё]
  58. 2017 - Беларуская этнафонія - Народны фальклорны ансамбль в. Ананчыцы (Салігорскі р-н) [радыё]
  59. 2017 - Беларуская этнафонія - Народныя песні польскага Падляшша [радыё]
  60. 2017 - Беларуская этнафонія - Народныя песні ў ансамблевым выкананні [радыё]
  61. 2017 - Беларуская этнафонія - Памяці Надзеі Швед - носьбіту традыцыйнай культуры беларускага Палесся [радыё]
  62. 2017 - Беларуская этнафонія - Песні матчыны з Вушаччыны [радыё]
  63. 2017 - Беларуская этнафонія - СЭТ - Г. Сілівончык і М. Лук'янава - 1 [радыё]
  64. 2017 - Беларуская этнафонія - СЭТ - Г. Сілівончык і М. Лук'янава - 2 [радыё]
  65. 2017 - Беларуская этнафонія - СЭТ - Ляхавіцкая экспедыцыя (Лук'янава, Янкевіч, Гвоздзева) [радыё]
  66. 2017 - Беларуская этнафонія - Т. Пладунова. Экспедыцыя ў Лельчыцкі р-н - 2 (в. Новае Палессе) [радыё]
  67. 2017 - Беларуская этнафонія - Т. Пладунова. Экспедыцыя ў Лельчыцкі р-н - 3 (в. Данілевічы) [радыё]
  68. 2017 - Беларуская этнафонія - Т. Пладунова. Экспедыцыя ў Лельчыцкі р-н - 4 (в. Дуброва) [радыё]
  69. 2017 - Беларуская этнафонія - Т. Пладунова. Экспедыцыя ў Лельчыцкі р-н [радыё]
  70. 2017 - Беларуская этнафонія - Фальклорны гурт „Перазвоны“ (Акцябарскі р-н Гомельскай вобл.) [радыё]
  71. 2017 - Беларуская этнафонія - Чырачка - загуканне вясны ў аг Тонеж (Лельчыцкі р-н) [радыё]
  72. 2017 - Беларуская этнафонія - Этнаграфічны канцэрт у Беларускай дзяржаўнай акадэміі музыкі - 1 [радыё]
  73. 2017 - Беларуская этнафонія - Этнаграфічны канцэрт у Беларускай дзяржаўнай акадэміі музыкі - 2 [радыё]
  74. 2017 - Беларуская этнафонія - Этнафонія в. Слабада (Лельчыцкі р-н), гурт „Журавінка“ [радыё]
  75. 2017 - Беларуская этнафонія - „Варган“, фальклорны гурт [радыё]
  76. 2017 - Беларуская этнафонія — "Калыханка" (аг. Міханавічы, Мінскі р-н). Духоўныя вершы, калядныя песні. [радыё]
  77. 2017 - Беларуская этнафонія — Калядныя песні і найгрышы [радыё]
  78. 2017 - Гасцінец - "Крыніцы", народны фальклорны ансамбль (в. Янкавічы, Расонскі р-н) [радыё]
  79. 2017 - Гасцінец - Іван Кірчук [радыё]
  80. 2017 - Гасцінец - Ансамбль „Крыніцы“, в. Пінкавічы [радыё]
  81. 2017 - Гасцінец - Ансамбль „Купалінка“ [радыё]
  82. 2017 - Гасцінец - Беларускія народныя бяседныя песні [радыё]
  83. 2017 - Гасцінец - Веснавы Юр'я [радыё]
  84. 2017 - Гасцінец - Захавальнікі традыцый аўтэнтычных спеваў [радыё]
  85. 2017 - Гасцінец - Калекцыя валачобных песень Сяргея Панізніка [радыё]
  86. 2017 - Гасцінец - Нацыянальны акадэмічны народны хор Рэспублікі Беларусь імя Генадзя Цітовіча [радыё]
  87. 2017 - Гасцінец - Спявачкі в. Букча (Лельчыцкі р-н) [радыё]
  88. 2017 - Гасцінец - Спявачкі в.Раеўшчына (Маладзечанскі р-н). Капэля А. Лася (народныя мелодыі п. 20 ст.) [радыё]
  89. 2017 - Гасцінец - Сямейны ансамбль Ліпскіх "Радзімічы" і калектыў "Паазер'е" (Паставы) [радыё]
  90. 2017 - Гасцінец - Фальклорны ансамбль в. Тонеж [радыё]
  91. 2017 - Гасцінец - в. Ліпляны (Лельчыцкі р-н) [радыё]
  92. 2017 - Гасцінец - „Дубравіца“, народны фальклорна-этнаграфічны ансамбль (в. Рычоў, Жыткавіцкі р-н) [радыё]
  93. 2017 - Гасцінец - „Крыніцы“, народны фальклорны ансамбль (в. Янкавічы, Расонскі раён) [радыё]
  94. 2017 - Гасцінец - „Лапчанка“, с. Любча, Луннінецкі р-н [радыё]
  95. 2017 - Гасцінец - „Міжрэчча“ (в. Пагост, Жыткавіцкі р-н) [радыё]
  96. 2017 - Гасцінец - „Сястрыцы“ фальклорны ансамбль, скрыпач Уладзімір Мікуць, народны хор „Спадчына“ [радыё]
  97. 2017 - Майстры - Ірына Мазюк, велікодныя яйкі [радыё]
  98. 2017 - Майстры - Ірына Мазюк, тэкстыль [радыё]
  99. 2017 - Майстры - Ала Аўсянікава, саломапляценне [радыё]
  100. 2017 - Майстры - Алена Гурэцкая, лозапляценне. Мала хто перадае веды, усе шкадуюць [радыё]
  101. 2017 - Майстры - Алена Маркоўка, брэнд Elen Carotte - 1 [радыё]
  102. 2017 - Майстры - Алена Маркоўка, брэнд Elen Carotte - 2 [радыё]
  103. 2017 - Майстры - Алеся Козіч, кераміст. Гільдыя керамістаў [радыё]
  104. 2017 - Майстры - Вера Пярмінава, бісерапляценне - 2 [радыё]
  105. 2017 - Майстры - Вера Пярмінава, бісерапляценне [радыё]
  106. 2017 - Майстры - Вера Янушэўская, выцінанка. „Народнае мастацтва не ў бабулі ў вёсцы, а вакол нас“ [радыё]
  107. 2017 - Майстры - Вераніка Фаміна , валенне [радыё]
  108. 2017 - Майстры - Вікторыя Чырвонцава, выцінанка [радыё]
  109. 2017 - Майстры - Галіна Рудніцкая, вышыўка. Беларуская вышыўка - гэта не толькі чырвоны і чорны крыжык [радыё]
  110. 2017 - Майстры - Ганна Сілівончык, старшыня Студэнцкага этнаграфічнага таварыства [радыё]
  111. 2017 - Майстры - Дар'я Канановіч, ткацтва. Традыцыйныя паясы акцэнтуюць на сабе ўвагу [радыё]
  112. 2017 - Майстры - Дзяніс Маркаў, пляценне з бяросты [радыё]
  113. 2017 - Майстры - Наста Глушко, народны строй [радыё]
  114. 2017 - Майстры - Настасся Райс, валенне [радыё]
  115. 2017 - Майстры - Наталля Дзейка, ткацтва [радыё]
  116. 2017 - Майстры - Наталля Парахневіч, ткацтва. Мяне вабяць вялікія творы, і часам іх няма дзе захоўваць [радыё]
  117. 2017 - Майстры - Наталля Сухая, выцінанка [радыё]
  118. 2017 - Майстры - Раіса Раманеня, саломапляценне 2 [радыё]
  119. 2017 - Майстры - Таццяна Сцяпурка, саломапляценне [радыё]
  120. 2017 - Майстры - Таццяна Трушына, беларуская народная лялька [радыё]
  121. 2017 - Майстры - Хрысціна Лямбовіч, паясы - 1 [радыё]
  122. 2017 - Майстры - Хрысціна Лямбовіч, паясы - 2 [радыё]
  123. 2017 - Майстры - Юлія Літвінава, народнае адзенне. Народныя строі натхняюць! [радыё]
  124. 2017 - Майстры - Юрый Адамовіч, злотнік [радыё]
  125. 2018 - Беларуская этнафонія — Яўген Барышнікаў пра архіўныя запісы дудаў [радыё]
  126. 2018 - Дыялогі пра культуру — Праект "Этнаакадэмія", гутарка з Я. Барышнікавым і З. Скварчэўскім [радыё]

Відэатэка 136 (праз поле „Звязаныя калектывы“)

  1. 1969 - Биография моей республики. 6-я серия. Дорога в завтра. [дак. фільм]
  2. 1971 - Над Неманом, фільм-канцэрт [кліп/ролік/кінаканцэрт]
  3. 1975 - Субботы с дядькой Моничем / Суботы з дзядзькам Монічам [дак. фільм]
  4. 1976 - Играют свадьбу гармони, фильм-концерт [кліп/ролік/кінаканцэрт]
  5. 1980 - Семейные вечера [дак. фільм]
  6. 1987 - Сын зямлі беларускай (БТ, рэж. В.Скарабагатка) [дак. фільм]
  7. 1989 - Запрашаем на вячоркі - "Весялухi", гп. Коханово [перадача]
  8. 1989 - Радавод - "Пераблытанка" (Мотальскія суседзі) [перадача]
  9. 1990-я - Радавод - Вяселле ў Моталі. Абрад «Свахі» [перадача]
  10. 1990-я - Радавод - Мы на сена ідзём [перадача]
  11. 1993 - З глыбінь жыватворных (муз. фільм, рэж. У. Арлоў) [кліп/ролік/кінаканцэрт]
  12. 1993 - Каго любіш - выбірай [дак. фільм]
  13. 1994 - Мне не хапае вас, Настаўнік (пра Л. С. Мухарынскую) [дак. фільм]
  14. 1994 - Радавод - Восень на Палессі (в. Дзяржынск Лельчыцкага р-на) [перадача]
  15. 1994 - Радавод - Мотальскія суседзі. Каляды [перадача]
  16. 1995 - Радавод - Новы год у Салігорскім раёне [перадача]
  17. 1995 - Радавод - Шануйце песнi сваe [перадача]
  18. 1996 - Радавод - А мы пpоса сеялi [перадача]
  19. 1996 - Радавод - А на гарэ купала [перадача]
  20. 1996 - Радавод - Благавешчанне ў Чачэрскім раёне (пачатак) [перадача]
  21. 1996 - Радавод - Варатынская кадрыля [перадача]
  22. 1996 - Радавод - Вялікдзень у Чачэрскім раёне [перадача]
  23. 1996 - Радавод - Казельчыкі (шчадраванне ў Салігорскім раёне) [перадача]
  24. 1996 - Радавод - Танцы і карагоды на вёсцы (з цыкла "Чачэрскі альбом") [перадача]
  25. 1996 - Радавод - Шчаслівая гадзіна весяліся радзіна (вяселле, Моталь) [перадача]
  26. 1996 - Радавод - Як пушчу стралу (Веткаўскі р-н) [перадача]
  27. 1996 - Радавод - Як скачуць Ласi [перадача]
  28. 1997 - Радавод - Бездзежскія ткачыхі [перадача]
  29. 1997 - Радавод - Былічкі. Частка 1. [перадача]
  30. 1997 - Радавод - Культ продкаў у беларусаў [перадача]
  31. 1997 - Радавод - Купалле на Полаччыне [перадача]
  32. 1997 - Радавод - Пахавальны абрад у Моталі [перадача]
  33. 1997 - Радавод - Прыгажосць, вытканая на кроснах [перадача]
  34. 1998 - Радавод - Адзенне беларусаў ад наражэння да смерці [перадача]
  35. 1998 - Радавод - Бацькава кузня (в. Псышчава) [перадача]
  36. 1998 - Радавод - Водгукі мінулага (Народны каляндар снежня, Замова, Чарвівы дуб, Божы дар, Зімовыя забавы, Шматкаленны вальс)...
  37. 1998 - Радавод - Вялесавы ўнукі [перадача]
  38. 1998 - Радавод - Гу, вясна [перадача]
  39. 1998 - Радавод - Дажынкі 1998 года [перадача]
  40. 1998 - Радавод - Каляды ў Жыткавіцкім раёне [перадача]
  41. 1998 - Радавод - Карагод. Юр’я ў Жыткавіцкім рне [перадача]
  42. 1998 - Радавод - Летні дзень корміць зімовага [перадача]
  43. 1998 - Радавод - Пахаванне дзеда і бабы (в. Маскаляняты, Гарадоцкі рн) [перадача]
  44. 1998 - Радавод - Цацачніца з Лепеля [перадача]
  45. 1998 - Радавод - Шчадраванне ў Старажоўцах Жыткавіцкага р-на [перадача]
  46. 1999 - Беларускі дом — Ядвігін Ш., Язэп Драздовіч, Радзім Гарэцкі [перадача]
  47. 1999 - Радавод - Збуражцы [перадача]
  48. 1999 - Радавод - Чаканне вясны [перадача]
  49. 1999 - Радавод - Шчадрэц (в. Грычынавічы Жыткавіцкі рн) [перадача]
  50. 2000 - Радавод - Валачобнікі [перадача]
  51. 2000 - Радавод - Час дажынак [перадача]
  52. 2001 - Радавод - Балацюкі [перадача]
  53. 2001 - Радавод - Кобрынскія балацюкі [перадача]
  54. 2001 - Радавод - Сельскія музыкі (в. Стахава Столінскі р-н) [перадача]
  55. 2002 - Музеум - Калекцыя ганчарных работ Я. Кісяля (в. Гарадная) [перадача]
  56. 2003 - Беларускі народны каляндар - Сёмуха [перадача]
  57. 2004 - Святло далёкай зоркі - Дырыжор Генадзь Цітовіч [перадача]
  58. 2004 - Спрадвечнае (СТВ) - Абрад "Абворванне" [перадача]
  59. 2004 - Спрадвечнае (СТВ) - Габрэі [перадача]
  60. 2004 - Спрадвечнае (СТВ) - Гальшаны [перадача]
  61. 2004 - Спрадвечнае (СТВ) - Жаніцьба [перадача]
  62. 2004 - Спрадвечнае (СТВ) - Каляды [перадача]
  63. 2004 - Спрадвечнае (СТВ) - Купалле [перадача]
  64. 2004 - Спрадвечнае (СТВ) - Масленка [перадача]
  65. 2004 - Спрадвечнае (СТВ) - Мікола [перадача]
  66. 2004 - Спрадвечнае (СТВ) - Палессе [перадача]
  67. 2004 - Спрадвечнае (СТВ) - Прымерванне кашуль [перадача]
  68. 2004 - Спрадвечнае (СТВ) - Ракаў [перадача]
  69. 2004 - Спрадвечнае (СТВ) - Свір [перадача]
  70. 2004 - Спрадвечнае (СТВ) - Сёмуха [перадача]
  71. 2004 - Спрадвечнае (СТВ) - Шэметава [перадача]
  72. 2004 - Спрадвечнае (СТВ) - Юр'я [перадача]
  73. 2005 - Беларускi народны каляндар — Масленіца [перадача]
  74. 2005 - Беларускі народны каляндар — Купалле [перадача]
  75. 2005 - Снято! — Этнографическая фотография. Михась Раманюк [перадача]
  76. 2005 - Спрадвечнае (СТВ) - Гуканне вясны [перадача]
  77. 2006 - Беларускі народны каляндар — Вялікдзень [перадача]
  78. 2006 - Беларускі народны каляндар — Дзяды [перадача]
  79. 2006 - Беларускі народны каляндар — Радаўніца [перадача]
  80. 2006 - Святло далёкай зоркі - Лідзія Мухарынская [перадача]
  81. 2006 - Святло далёкай зоркі - Рыгор Шырма [перадача]
  82. 2007 - Беларускі народны каляндар — Юр’я [перадача]
  83. 2008 - Спявай, душа BY - Дубравіца (Жыткавічы) [перадача]
  84. 2008 - Спявай, душа BY - Маладзіцы маладыя (Жыткавічы) [перадача]
  85. 2008 - Спявай, душа BY - Сваты (Жыткавічы) [перадача]
  86. 2008 - Спявай, душа BY - Страх (Жыткавічы) [перадача]
  87. 2008 - Спявай, душа BY - Субат, Крыніца (Жыткавічы) [перадача]
  88. 2008 - Спявай, душа BY - Сцвіжанка (Жыткавічы) [перадача]
  89. 2011 - Беларускі народны каляндар — Тры каралі / Вадохрышча [перадача]
  90. 2014 - Святло далёкай зоркі - Зінаіда Мажэйка [перадача]
  91. 2015 - «Спадчына» — Глушкавічы (Бортніцтва) [перадача]
  92. 2016 - Музеі Беларусі - Музей народнай архітэктуры і побыту [перадача]
  93. 2017 - "Усім навука": Фальклорны фонд Беларусі. Панарама [сюжэт]
  94. 2017 - Знаток национального костюма Александра Духновская в программе «Большой завтрак» [сюжэт]
  95. 2017 - Радавод: ягады-сунiчкi, беларускiя звычаi ("Наша раніца", ОНТ) [сюжэт]
  96. 2018 - Актуальны мікрафон: Беларускі Будслаўскі фэст прызнаны ўнікальнай з'явай сусвету [перадача]
  97. 2018 - Жывая культура — Абрад "Юр'я" [перадача]
  98. 2018 - Жывая культура — Ваджэнне і пахаванне Стралы [перадача]
  99. 2018 - Жывая культура — Котчынская кадрыля [перадача]
  100. 2018 - Жывая культура — Неглюбскія народныя тэкстыльныя традыцыі [перадача]
  101. 2018 - Жывая культура — Падвойныя дываны [перадача]
  102. 2018 - Жывая культура — Песенны стыль выканання традыцыйных твораў калектывам "Палескія напевы" [перадача]
  103. 2018 - Жывая культура — Побытавы танец "Полька спораўская" вёскі Спорава Бярозаўскага раёна [перадача]
  104. 2018 - Жывая культура — Прыгатаванне традыцыйнай стравы "Масляны баран" [перадача]
  105. 2018 - Жывая культура — Спеўны стыль Тураўскага міжрэчча Прыпяці - Сцвігі [перадача]
  106. 2018 - Жывая культура — Творчасць Мар'яна Скрамблевіча, майстра па вырабе музычных інструментаў [перадача]
  107. 2018 - Жывая культура — Творчасць майстра па вырабу габеленаў Алены Шунейка [перадача]
  108. 2018 - Жывая культура — Творчасць майстроў-шапавалаў [перадача]
  109. 2018 - Жывая культура — Традыцыйнае мастацтва маляваных дываноў Віцебскага Паазер'я [перадача]
  110. 2018 - Жывая культура — Традыцыйная рэгіянальная кухня аграгарадка Адэльск [перадача]
  111. 2018 - Жывая культура — Традыцыйная страва "Клёцкі з душамі" [перадача]
  112. 2018 - Жывая культура — Традыцыйная тэхналогія выпечкі жытняга хлеба ў вёсцы Дзеркаўшчына [перадача]
  113. 2018 - Жывая культура — Традыцыя пакланення каменным крыжам "Каменныя дзевачкі" [перадача]
  114. 2018 - Жывая культура — Тэхналогія вырабу шчэпавай птушкі-абярэга [перадача]
  115. 2018 - Хто такі Зюзя, і як нашы продкі яго залагоджвалі? [перадача]
  116. 2019 - Жывая культура — Абрад "Бразгун" [перадача]
  117. 2019 - Жывая культура — Абрад "Жаніцьба Цярэшкі" [перадача]
  118. 2019 - Жывая культура — Абрад "Цягнуць Каляду на дуба" [перадача]
  119. 2019 - Жывая культура — Абрад гукання вясны "Чырачка" [перадача]
  120. 2019 - Жывая культура — Выцінанка-выбіванка [перадача]
  121. 2019 - Жывая культура — Ганчарныя вырабы майстроў Бабруйскага раёна [перадача]
  122. 2019 - Жывая культура — Закладная тэхніка ткацтва чырвона-белых рушнікоў [перадача]
  123. 2019 - Жывая культура — Калядны абрад "Цары" [перадача]
  124. 2019 - Жывая культура — Масленічная абрадавая гульня "Пахаванне дзеда" [перадача]
  125. 2019 - Жывая культура — Мясцовы стыль выканання песень гуртамі "Журавушка", "Глыбокія крыніцы", "Павалякі" [перадача]
  126. 2019 - Жывая культура — Спеўная традыцыя міжрэчча вярхоўяў Пцічы і Случы [перадача]
  127. 2019 - Жывая культура — Творчасць майстра Аляксандра Харкевіча [перадача]
  128. 2019 - Жывая культура — Традыцыйнае белаўзорыстае ткацтва Панямоння [перадача]
  129. 2019 - Жывая культура — Традыцыйная тэхналогія пляцення лапцей [перадача]
  130. 2019 - Жывая культура — Традыцыя вырабу валёнак [перадача]
  131. 2019 - Жывая культура — Традыцыя вырабу саламяных павукоў [перадача]
  132. 2019 - Жывая культура — Традыцыя ткацтва паясоў [перадача]
  133. 2019 - Жывая культура — Традыцыя шанавання Святога каменя [перадача]
  134. 2019 - Народны майстар - Бондар Уладзімір Станкевіч [перадача]
  135. 2019 - Чатыры жыцці Язэпа Драздовіча [перадача]
  136. 2020 - Музычнае Купалле на Хутары Дудара [перадача]

Маеце пытанне ці заўвагу? Напішыце ў каментары. Звяртаем увагу, што каментары са спасылкамі і ад неаўтарызаваных аўтараў прэмадэруюцца.

Відэакурсы па этнаграфіі

Самы час вучыцца анлайн! Нашы відэакурсы размешчаны на адукацыйнай платформе Stepik.org і акрамя відэа утрымліваюць праверачныя тэсты для самакантролю.

Запісацца

Выкладчык: Уладзімір Лобач

Аб’ём: 70 урокаў, 14 гадзін відэа, 127 тэставых пытанняў

Курс прапануе паглыбленае азнаямленне з этнічнай гісторыяй і этнакультурнай спецыфікай Беларусі. Прадстаўлены лекцыі па раздзелах і тэмах вучэбнай праграмы "Этнаграфія Беларусі", якая выкладаецца аўтарам у Полацкім дзяржаўным універсітэце.

Запісацца

Выкладчык: Зміцер Скварчэўскі

Аб’ём: 13 урокаў, 2 гадзіны відэа, 100 тэставых пытанняў

Сярод разнастайных аспектаў беларускай міфалогіі, прадметам курсу абраны персанажны код: боствы, духі, дэманічныя істоты, героі і т.п.